Spotkanie z przedsiębiorcami z Hongkongu i Kantonu już we wrześniu w Warszawie

1

wrz

Już 21 – 23 września w Warszawie, Rada Rozwoju Handlu Hongkongu (HKTDC) i Wydział Handlu Zagranicznego i Współpracy Gospodarczej Prowincji Guangdong (GDDOFTEC) organizują kolejną edycję targów Lifestyle Expo. I tym razem będzie to doskonała okazja na zbudowanie przestrzeni do współpracy polskich przedsiębiorców z firmami z Hongkongu i prowincji Guandong (Kanton).

Po sukcesie dwóch poprzednich edycji targów w Polsce organizatorzy raz jeszcze postawili na spotkania z przedsiębiorcami z tej części Europy. Podczas tegorocznych Lifestyle Expo będziemy gościć ponad 200 przedstawicieli biznesu z Hongkongu i prowincji Guandong (Kanton), reprezentujących takie branże jak: elektronika, gospodarstwo domowe, akcesoria komputerowe i telefoniczne, upominki i artykuły reklamowe. Nowością będzie szeroki asortyment zegarków i biżuterii. – Nasze imprezy targowe są kierowane do przedstawicieli biznesu, którzy są otwarci i skłonni do zawierania międzynarodowych kontaktów handlowych, które mają ogromny potencjał i pozwalają na szeroką współpracę o dużych możliwościach ekonomicznych – mówi Winchell Cheung, Dyrektor HKTDC na Niemcy i Europę Centralną. Podczas Targów, organizatorzy zapraszają przedsiębiorców do udziału w licznych seminariach i spotkaniach z partnerami z Azji.

Każdy przedsiębiorca może już dziś zarejestrować się na stronie www.lifestyleexpowarsaw.com i pobrać bezpłatną wejściówkę. Chcąc szczególnie zachęcić przedstawicieli świata biznesu do uczestnictwa w tym przedsięwzięciu, Rada Rozwoju Handlu Hongkongu oferuje również dofinansowanie kosztów podróży dla firm z terenu całej Polski oraz krajów ościennych. Ilość firm, które mogą otrzymać dofinansowanie jest ograniczona, a o ich przyznaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń oraz profil i charakter działalności firmy. Przydział wynosić będzie 75 euro dla przedsiębiorców z Polski (nie dotyczy Warszawy) oraz 300 euro dla gości z Białorusi, Bułgarii, Czech, Chorwacji, Estonii, Węgier, Litwy, Łotwy, Macedonii, Mołdawii, Rosji, Rumunii, Słowacji i Ukrainy (oferowane jest jedno dofinansowanie na firmę, niezależnie od ilość osób z firmy, które odwiedzą targi).

Dlaczego warto postawić na współpracę handlową z Hongkongiem?

Z rankingu Instytutu Fraser wynika, iż Hongkong utrzymuje najwyższy poziom wolności gospodarczej na świecie, z wynikiem 9,05 na 10 możliwych. Wyprzedza tym samym m.in. Singapur (8,70), Nową Zelandię (8,27), Szwajcarię (8,08), Chile (8.03), Stany Zjednoczone (7,96), Kanadę (7.95), Australię (7,90), Mauritius (7.82) i Wielką Brytanię (7,81). Polska w tym zestawieniu plasuje się na 66 miejscu. Sytuacja ta sprawia, iż powstaje przestrzeń do współpracy handlowej z Hongkongiem, jako platformą pośredniczącą w dalszych działaniach biznesowych na inne rynki zewnętrzne na zasadzie offshoringu.

Targi Lifestyle Expo odbędą się w Warszawskim Centrum EXPO XXI, przy ul. Prądzyńskiego 12/14. Szczegóły dotyczące tego wydarzenia są dostępne na stronie www.lifestyleexpowarsaw.com.

Podziel się:
 • Print
 • Facebook
 • Wykop
 • Blip
 • Flaker
 • Twitter
 • Blogger.com
 • Google Bookmarks
 • Gadu-Gadu Live
 • Śledzik
 • Google Buzz
 • LinkedIn
 • RSS
Ten wpis został opublikowany w kategorii Wyszukiwanie towarów i dostawców. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.